ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می‌کند؟

ماشین لباسشویی چقدر برق مصرف می‌کند؟

اگرچه ممکن است فقط هر چند روز یک بار (یا حتی کمتر) از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید، اما همچنان می تواند مقدار زیادی برق مصرف کند. اما باید بدانید که مصرف یک ماشین لباسشویی اندازه یک کولرگازی نمی باشد و نگرانی برای هزینه های مصرفی برق لباسشویی نداشته باشید.

مقدار برق مصرفی ماشین لباسشویی به تعداد نفرات و ظرفیت مخزنی که در آن لباس قرار می گیرد نیز مرتبط می باشد.

در این مقاله خواهید خواند:

  • ماشین لباسشویی شما چقدر برق مصرف می کند؟
  • تعاریف: وات، آمپر، ولت و موارد دیگر یک ماشین لباسشویی
  • هزینه برق مصرفی ماشین لباسشویی چقدر است؟

مصرف برق لباسشویی

ماشین لباسشویی شما چقدر برق مصرف می کند؟

به طور متوسط، یک ماشین لباسشویی بسته به مدل، 400 تا 1400 وات (W) برق مصرف می کند. بیشتر ماشین لباسشویی ها بین 5 تا 15 آمپر استفاده می کنند و به پریزهایی با ولتاژ 120 الی 220 وصل می شوند.

اینکه چقدر ماشین لباسشویی خود را روشن می کنید بیشترین تأثیر را بر میزان مصرف برق در طول زمان دارد و خانواده ها انواع روتین لباسشویی را دارند. برای پوشش طیف وسیعی از برنامه‌ها، ما سه سناریو را شرح می‌دهیم: استفاده از ماشین لباسشویی یک بار در هفته، سه بار در هفته و هر روز در هفته. با فرض اینکه چرخه شستشو یک ساعت طول می کشد:

اگر یک بار در هفته یک ماشین لباسشویی 900 وات کار کنید، 0.9 کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) برق در هفته، 3.9 کیلووات ساعت در ماه و 46.8 کیلووات ساعت در سال است.

استفاده از همان ماشین لباسشویی سه بار در هفته به 2.7 کیلووات ساعت در هفته، 11.7 کیلووات ساعت در ماه و 140.4 کیلووات ساعت در سال می رسد.

اگر هر روز یک ماشین لباسشویی 900 وات کار می کنید، 6.3 کیلووات ساعت برق در هفته، 27.3 کیلووات ساعت در ماه و 327.6 کیلووات ساعت در سال است.

ماشین‌های لباسشویی با وات مختلف در طول یک سال مقادیر متفاوتی از برق مصرف می‌کنند. با فرض اینکه ماشین لباسشویی را به طور متوسط  به ​​کار انداخته و استفاده می کنید (3 روز در هفته یا 156 روز در سال).

در این مقاله بیشتر به برق مصرفی ماشین‌های لباسشویی بر حسب کیلووات ساعت اشاره خواهیم کرد. دلیل آن ساده است: قبض برق شما بر حسب کیلووات ساعت اندازه گیری می شود و بر اساس کیلووات ساعت برقی که در ماه مصرف می کنید برای شما قبض صادر می شود!

مصرف برق ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی چند ولت و آمپر مصرف می کند؟

وات یک دستگاه از روی ولتاژ و آمپر آن تعیین می شود. می توانید از برچسب راهنمای مصرف بر روی ماشین لباسشویی خود برای تعیین ولتاژ و آمپر مصرفی آن استفاده کنید.

با استفاده از یک مثال برچسب روی ماشین لباسشویی در اینجا نحوه محاسبه ولت و آمپر را می گوییم :

با ضرب کیلووات ساعت به مثال اگر روی برچسب 1000 باشد، مصرف انرژی را به وات ساعت (وات ساعت) تبدیل کنید. این به شما 135000 وات ساعت می دهد.

135000 وات ساعت را بر تعداد روزهایی که در سال از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید تقسیم کنید. ما می گوییم 150 که به شما 900 وات ساعت در روز می دهد. ماشین‌های لباسشویی معمولاً یک ساعت کار شستشو را انجام می دهند، بنابراین 900 وات ساعتی وات است.

ماشین های لباسشویی معمولا از خروجی های 120  و 200 ولتی استفاده می کنند. 900 وات را بر 220 ولت تقسیم کنید تا جریان برق دستگاه خود را بدست آورید: 900 وات / 220 ولت = 4.09 آمپر.

وات، آمپر، ولتاژ و موارد دیگر: معنی آنها چیست؟

اصطلاحات زیادی وجود دارد که می توانید برای توصیف نحوه جریان الکتریسیته و استفاده از آن توسط وسایل برقی استفاده کنید. در اینجا چند تعریف برای ثابت نگه داشتن موارد وجود دارد:

مصرف برق لباسشویی

ولت (V): ولت (مخفف ولتاژ) اندازه گیری اختلاف فشار الکتریکی است. به زبان ساده، ولتاژ سرعت عبور جریان الکتریکی از مدار است.

آمپر (A): آمپر (مخفف آمپر) اندازه گیری جریان الکتریکی است. به زبان ساده، آمپر مقدار الکترون (که الکتریسیته را تشکیل می دهد) است که در مدار جریان دارد.

وات (W) و کیلووات (کیلووات): با ضرب ولت در آمپر در آمپر وات (یا وات) به دست می آورید. به زبان ساده، وات میزان مصرف برق است. یک کیلووات فقط 1000 وات است.

کیلووات ساعت (کیلووات ساعت): در نهایت، کیلووات ساعت نحوه اندازه گیری صورتحساب برق مصرف انرژی شما است. به عبارت ساده، کیلووات ساعت مصرف برق در طول زمان است.

شما می توانید تمام این اصطلاحات را مانند جریان آب از طریق لوله در نظر بگیرید. ولتاژ فشار آب است، آمپر مقدار آبی است که از هر نقطه عبور می کند و وات نرخ کلی جریان آب از طریق لوله است.

هزینه برق ماشین لباسشویی چقدر است؟

هنگامی که قبض برق ماهانه خود را دریافت می کنید، فقط می توانید کل مبلغی را که پرداخت می کنید ببینید، نه اینکه هر دستگاه چقدر در صورت حساب نهایی شما کمک می کند. بر اساس میانگین وات 900 وات برای ماشین‌های لباسشویی (میزان 140.4 کیلووات ساعت در سال اگر آن را سه روز در هفته کار کنید) و با استفاده از میانگین نرخ برق دولتی، هزینه‌های روشن کردن ماشین لباسشویی در طول یک دوره را باید با بررسی مقدار هزینه هایی که در سایت برق قرار دارد محاسبه کنید تا بتوانید نرخ دقیق را بدست آورید.

اما باید این را نیز در نظر گرفت که تمام قبوض برق دارای آبونمان و مالیات دولتی هستند که سهم شما از کابل کشی و خدماتی است که سازمان برق به شما ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.