این لباسشویی ساخته شده توسط شرکت چند ملیتی حایر (Haier)که در انگلستان واقع است، سالهاست که در خانواده های ایرانی برندی شناخته شده و مورد استفاده است.

دنیای دیجیتال امروز به رغم مزایای خود دارای معایبی نیز هست؛ بر این اساس، چنانچه با وسایلی که برای آسان کردن زندگی شما آمده اند به خوبی آشنایی نداشته و یا در صورت خرابی دقت کافی برای تعمیر آن نداشته باشید، بی تردید، باید منتظر خسارات بیشتری باشید.

اما نگران نباشید شرکتهای برندی همچون حایر که سالها در زمینه تولید انواع وسایل برقی سابقه دارند، امکاناتی را از طریق نمایندگی های خود در کشورهای مختلف برای شما ارائه می دهند که می تواند در صورت بروز مشکل شما را یاری رساند؛ بر همین اساس، بهتر است در صورت بروز مشکل برای تعمیر ماشین لباسشویی حایر به افراد و مراکزی مراجعه کنید که تخصص، دقت و توانایی و تجربه کافی را در این مورد داشته باشند.

توجه به نکاتی چون تجربه، تخصص و دقت تعمیرکاران در برودت سرویس آنهم در کمترین زمان و بدون معطلی امری جدی است؛ از سوی دیگر، چنانچه فرد تعمیرکار بتواند به نحوی مناسب و با در نظر گرفتن موارد مطرح شده، در کمترین زمان به رفع عیب و مشکل لباسشویی اقدام کند، می تواند با بهره مندی از تجارب خود از خرابی مجدد آن نیز جلوگیری نماید.

تعمیر ماشین لباسشویی حایر

دنیای مدرن امروز با خود آسایش فراوانی به همراه آورده است چنانکه برای انجام بسیاری از کارها برخلاف گذشته ای نه چندان دور دیگر نیازی به کارهای سخت و طاقت فرسا نیست. در این میان، آنچه بشر را به آسایش و رفاه امروزین خود نائل ساخت، همگامی علم با پیشرفتهای فناوری است که با سرعتی بی وقفه در حال پرش به دنیای محالات ذهنی بشر است.

بی تردید اگر هر انسانی بخواهد از این رفاه همچنان برخوردار باشد، بایسته است که با پیشرفتهای علمی و تکنولوژیک جهان همگام شده و علاوه بر برخورداری از آن، به دانش علمی آن نیز دست پیدا کند.

از جمله اختراعاتی که حضور آن در زندگی بشر بویژه بانوان تاثیری شگرف داشت ماشین لباسشویی بود؛ این وسیله که وجود آن بار سنگینی از مسؤلیت افراد در زندگی کم کرد هر روز با برند تازه ای به بازار عرضه شد که کیفیت و مرغوبیت آن از عناصر مهم انتخاب آن توسط مشتریان گردید.

تعمیر لباسشویی حایر

اقسام مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی حایر

معمولا لباسشویی ها به شکل های مشابهی خراب می شوند که از آن جمله می توان به مواردی چون: سرو صدای ماشین ، کار نکردن لباسشویی ، تخلیه نکردن ، نچرخیدن دیگ و موارد اینچنینی اشاره کرد.

این مشکلات به رغم وجودشان، خیلی جدی نیستند، اما گاهی مواردی پیش می آید که نیاز به تعمیر جدی وسیله است و باید از تکنسین های مجرب در این خصوص بهره گرفت. بر همین اساس، با پدید آمدن نخستین ایراد در ماشین لباسشویی حایر باید موارد ذیل را در آن مورد بررسی قرار دهیم:

 • تخلیه نشدن آب در لباسشویی
 • نچرخیدن دیگ لباسشویی
 • روشن نشدن ماشین
 • صدای ماشین به هنگام کار زیاد
 • تمیز نکردن لباسها
 • نشتی آب از ماشین لباسشویی
 • باز و بسته نشدن درب ماشین
 • سوختن موتور و استشمام بوی سوختگی از ماشین
 • کار نکردن بخش خشک کن ماشین
 • علت برق داشتن بدنه ماشین
 • خراب شدن تایمر یا بخش لاستیک دور درب ماشین
 • پاره شدن تسمه
 • خرابی تایمر
 • پارگی تسمه ماشین

هر کدام از این موارد می توانند دلایل فنی خاص خود را داشته باشند، که با حضور تعمیرکار در منزل می تواند مشکل حل شود؛ جدای از این موارد باید توجه داشت در مورد ماشین لباسشویی که وسیله ای پراستفاده است، بهتر آن است که علاوه بر استفاده از شوینده ها و جرم گیر های مناسب، هر سال سعی بر سرویس آن نموده و با روغن کاری و بررسی موتور و تسمه ها در آن، به طول عمر ماشین لباسشویی خود بیفزایید.

سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی حایر

برای بسیاری افراد در دنیای دیجیتال امروز حتی تصور نبود وسایلی چون ماشین لباسشویی، بویژه با داشتن فرزندان و بسیار سخت و دشوار است، تصور کنید اگر بخواهید لباسهای خود و فرزندانتان را با دست بشویید؛ به گونه ای که با پدید آمدن کوچکترین نقص در آن فورا برای تعمیر آن اقدام می کنند.

این تعمیر که با یک تشخیص اولیه همراه است می تواند توسط خود افراد یا تعمیرکاری زبده انجام شود. به یاد داشته باشید که سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی خود را به دست متخصصان باتجربه ای بسپارید.

زیرا بی شک چنانچه تصمیم ندارید تا ماشین لباسشویی خود را در صورت بروز نقص از آنچه که هست بدتر کنید نیاز است تا از متخصصین مجرب در این زمینه یاری بگیرید، تا متحمل هزینه های پس از آن نشوید.

به طور معمول عمر مفید دستگاهی چون ماشین لباسشویی حایر حدود هشت الی 15 سال است که برای زیادتر کردن عمر این دستگاه پرکار و مفید بهتر است در صورت بروز نقص برای عیب یابی و تعمیر آن از متخصصان مجرب بهره گرفت تا هم از بروز آسیب احتمالی در آن جلوگیری گردد و هم مطمئن بود که از قطعات اورجینال در تعمیر آن استفاده شده است. در ادامه این مطلب به برخی از نکاتی که معمولا در تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی ها نیاز به دانستن است اشاره می کنیم:

-روشن نشدن ماشین لباسشویی:

در بسیاری موارد این مسئله می تواند دلایلی چون: تراز نبودن سطح ماشین لباسشویی و لرزش آن و بیرون آمدن دوشاخه از پریز، پریدن فیوز، خراب شدن در محفظه لباسشویی، داشته باشد.

– تمیز نشدن لباس‌ها:

این عامل نیز می تواند دلایلی چون: بیش از اندازه داخل لباسشویی لباس و یا وسایل بزرگی چون پتو انداختن، استفاده های مکرر از ماشین در فواصل زمانی کم، عدم توجه به درجه ی کثیفی لباسها و درهم انداختن آنها بدون توجه به جنس آنها در ماشین و مواردی اینچنینی باشد.

– نچرخیدن دستگاه:

این مورد نیز می تواند به دلایلی چون: تراز نبودن ماشین روی زمین، جمع شدن همه لباسها در یک جهت داخل ماشین، باشد.

– سرویس فیلتر در تعمیر لباسشویی:

چنانچه در شستشوی لباسها دقت کافی نداشته و اشیاء خارجی مانند میخ، دکمه و … وارد فیلتر و پمپ این وسیله شود، فورا پروانه متوقف شده و به دنبال آن الکتروموتور نیز می سوزد. بنابراین به هنگام ریختن لباسها داخل ماشین همواره درون آنها را چک کنید تا وسایلی اینچنینی به دستگاهتان آسیب نزند.

موارد دیگری چون تعویض به موقع لاستیک دور درب ماشین، یا دقت در قرار گرفتن صحیح ماشین و طراز بودن آن روی زمین، یا توجه به کنترل پنل آن و جلوگیری از آسیب های احتمالی همه و همه مواردی است که در صورت بروز مشکل می تواند، از عمر ماشین شما بکاهد بنابراین هر از گاهی ضمن استفاده از دستگاه به این موارد و سرویس به موقع آنها پایبند باشید.

عیب یابی و تعمیر لباسشویی حایر

عیب یابی و تعمیر لباسشویی حایر

پس از تشخیص علت اصلی در بروز مشکل در لباسشویی حایر، چنانچه تعمیر آن سر پایی نبوده و خود مشتری نتواند با مطالعه دفترچه راهنما بدان بپردازد، اکنون نوبت متخصصی مجرب است که از سوی نمایندگی حایر حضور یافته و اقدام به تعمیر ماشین می نماید. کافیست با شماره تماس های ما ارتباط برقرار کنید.

-گام نخست: به طور معمول متخصصان زبده برای تشخیص مشکل نخست از ظاهر ماشین یعنی صدا، تکان های آن، و رویت ظاهری ماشین تا از وجود یا عدم وجود اجسامی چون دکمه یا کلید در داخل محفظه مطمئن شوند، آغاز می نمایند؛ زیرا خارج کردن به موقع این اشیاء در بسیاری مواقع می تواند به رفع مشکل در ماشین لباسشویی بیانجامد.

-گام دوم: گاهی تعمیرکار بروز نقص را به وجود شیء در داخل فیلتر و پمپ ماشین که سبب توقف حرکت پروانه پمپ می شود، تشخیص می دهد، که در این صورت برای جلوگیری از سوختن موتور اقدام به سرویس فیلتر می کند.

فیلتر ماشین لباسشویی که معمولا در بخش پایینی آن قرار دارد وظیفه جمع آوری پشم، کرک لباسها را بر عهده دارد که می بایست برای جلوگیری از بروز مشکل هر از گاهی اقدام به سرویس فیلتر نمود. این کار می تواند با مطالعه دفترچه راهنما و به توسط خود مشتریان نیز صورت گیرد.

-گام سوم: چنانچه مشکل ایجاد شده مربوط به تکان خوردن ها و صدای بلند ماشین لباسشویی باشد، تعمیرکار می تواند با تشخیص علت این لرزش یا صدای بلند که گاه ناشی از خرابی یا شکستگی بلبرینگ ها در دیگ ماشین است، به حل مشکل کمک کند. البته این دو مشکل می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشند که قطعا روش های بسیاری در رفع آن ها وجود خواهد داشت.

-گام چهارم: از دیگر مشکلاتی که تعمیرکار می تواند در لحظات اولیه برسی ماشین لباسشویی بدان اشراف پیدا کند، اختلال ایجاد شده در بخش میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی است، که با بسته نشدن درب ماشین خود را نشان می دهد.

-گام پنجم: موارد پیشین در تعمیر ماشین لباسشویی اقداماتی اولیه در شناخت مشکل است که تعمیرکار پس از چک کردن آنها، مبادرت به بررسی های عمیق تر در مورد مهمترین بخش ماشین یعنی کنترل پنل آن می نماید.

کنترل پنل در هر ماشین لباسشویی نقش مغز را بر عهده داشته و عملکردهای سیستم را به تمامه در دست دارد، بنابراین در صورت بروز مشکل اساسی در این بخش، ماشین لباسشویی به کلی از کار می افتد. هنگ کردن ماشین و یا بروز مشکل در برد ماشین از نشانه های بروز مشکل در کنترل پنل آن است که معمولا نیاز به تعمیرات تخصصی تر دارد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی حایر در منزل

شما عزیران اگر ماشین لباسشویی حایرتان ایراد و مشکلی پیدا کرده می توانند از متخصصان مجرب در این شرکت برای تعمیر وسیله خود بهره مند شوید.

از آنجایی که اصولا حمل و نقل و جابجایی وسیله برقی بزرگی چون ماشین لباسشویی با سهولت انجام نمی پذیرد، می توانید خدمات تعمیر ماشین لباسشویی حایر در منزل را انتخاب کنید و برای حضور متخصصین در منزل اقدام نمایید.

نکته دیگر آنکه معمولا غالب مشتریان خواهان این هستند که در صورت بروز نقص در ماشین لباسشویی تعمیر آن در منزل صورت گیرد؛ بر همین اساس این شرکت برخلاف بسیاری از شرکت ها که معتقد به حمل دستگاه برای تعمیر به کارگاه هستند، مجموعه ی ما بیشترین خدمات تعمیر را در منزل داشته و در صورت خرابی قطعه ای خاص از ماشین، آن را جداگانه برای تعمیر به کارگاه فرستاده و پس از تعمیر مجددا آن را در حضور مشتری روی ماشین لباسشویی سوار می کند.

توجه به این نکته نیز ضروری است که تعمیرات تخصصی لوازم خانگی بویژه در شرایط کنونی که با گرانی و کمبود قطعات اصل همراه شده است، نیازمند نیروهای زبده و ماهری است که از دانش فنی کار به خوبی برخوردار بوده و بتوانند به خوبی به تعمیر وسیله مبادرت کنند؛ از اینرو پیشنهاد می شود، چنانچه وسیله برقی در منزل تعمیر نشد، حتما به یک تعمیرکار با تجربه در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید.